Részletes Területrendezési Terv (PUD)

A 350/2001, a 289/2006. Sz. Törvény által módosított és kiegészített törvény szerint a részletes területrendezési terv (PUD) kizárólag egyedi szabályozási jellegű, amely biztosítja egy vagy több helyszín, a méretezés, a megfelelőség és a városi felszereltség feltételeit. egy vagy több szomszédos parcellára vonatkozó célkitűzéseit, amelyek összefüggésben vannak a domináns funkcióval és a közvetlen szomszédos területekkel.

A PUD kezdeményezője lehet a helyi közigazgatási hatóság (városháza / önkormányzat) vagy bármely természetes vagy jogi személy, aki érdekelt abban, hogy egy adott telephelyen beruházást végezzen annak a településnek a területén, amelyre vonatkozóan a PUG / PUZ nem tartalmaz részletes várostervezési szabályokat.

A részletes területrendezési terv (PUD) kidolgozása csak az városrendezési tanusítvány kiadása következtében történhet, a PUG / PUZ feltételei szerint, vagy a jóváhagyott RLU-tól való néhány eltérés alkalmazása után.

A részletes területrendezési terv (PUD) (építészeti ábrákkal együtt) által szabályozhatók:
- POT módosítása;
- Az épület és a telek oldalsó és hátsó határai közötti távolság megváltoztatása.

Az építési terület egyéb városrendészeti paramétereit csak egy Övezeti Területrendezési Terv (PUZ) határozhatja és módosíthatja meg.

A részletes területrendezési terv (PUD) a következőket is magában foglalja:
- a telek hozzáférhetőségének biztosítása és a nyilvános hálózatokhoz való kapcsolódás;
- a beépített területekre és a kapcsolódó részletekre vonatkozó engedélyek és urbanisztikus korlátok;
- funkcionális és esztétikai kapcsolatok a környezettel;
- a funkciók összeegyeztethetősége és az építési, telepítési és ültetési előírások betartása;
- a föld és az épületek jogi rendszere és mozgása (beleértve a földbérleti javaslatot).

A megszokott épületek esetében a részletes területrendezési terv (PUD) jóváhagyását, a teljes dokumentáció és a szükséges jóváhagyások és megállapodások függvényében, a (helyi önkormányzat, város, város vagy önkormányzat) helyi önkormányzata határozza meg. 

A PUD által előírt városrendészeti előírások érvényességi idejét a helyi önkormányzat által jóváhagyott határozat adja meg és az általában két év.

A részletes területrendezési terv (PUD) mint szakmai feladat, egyszerre városrendészetii tervező és az építész feladata, beleértve az épületek elhelyezésének feltételeit és amelyek alapvetően meghatározhatják a jövőbeli elképzeléseket.

Jogi szempontból az részletes területrendezési tervek (PUD) koordinálására és kidolgozására azok az építészek (építésztechnikusok) és urbanisták jogosultak, akiket a Román Urbanisztikai Nyilvántartó (RUR) nyilvántartásában - az " E " (bármilyen tipusú PUD) vagy " E1 " (védett területen kívüli kisebb épületekre vonatkozó PUD) tipusú munkák aláírási jogával rendelkeznek.

Az aláírási joggal rendelkező építész további feladatai a részletes területrendezési terv (PUD) kidolgozása és a kapcsolódó közlemények / megállapodások dokumentációja, amelyek nem szerepelnek az alaptervezési díjban, és külön díjszabás alá tartoznak.